Dom wolny od szkodników: z jakich rozwiązań i koszy można skorzystać?

Marzy ci się dom przytulny, wolny od szkodników i robactwa? Jest na to sposób. Nieproszonych gości można się pozbyć szybko i skutecznie, a zastosowanie się do kilku prostych porad może mieć zbawienne skutki dla wielu z nas. W jaki sposób możemy zatem pokonać szkodniki oraz robactwo, dla których nasz dom stał się miejscem dłuższego pobytu?
Regularne czyszczenie domu i wszystkich zakamarków to podstawa. Bywa jednak i tak, że szkodniki oraz robactwo zalęgną się w naszym domu nawet w chwili, gdy będziemy z nim sprzątać na bieżąco. Z jakich możliwości rozwiązania problemu można skorzystać w takiej sytuacji? Sporo zależy tu od tego, jakie szkodniki zaatakowały nasz dom. W przypadku karaluchów skutecznym rozwiązaniem będzie kwas borny. Dla karaluchów jest on śmiertelnym zagrożeniem, jednak ludziom nie zagraża on w najmniejszym stopniu. Właściciele psów i kotów muszą się z kolei w porę wyposażyć w środki przeciwpchelne, przy czym bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w porę w specjalne obróżki mające chronić pupila przed atakiem pcheł. Pomocne są też specjalne szampony, dzięki którym walka z pchłami staje się jeszcze łatwiejsza. Dokładne odkurzanie mieszkania staje się w takim przypadku kolejną czynnością, której zaniedbywać nie można. Innym problemem, który dość często pojawia się w wielu domach, są mole. By chronić ubrania przed ich atakiem, warto je dokładnie oczyścić, osuszyć, a następnie włożyć do szczelnych toreb foliowych. Lepiej unikać popularnych środków mających chronić przed molami, gdyż w wielu z nich mogą się ukrywać substancje szkodliwe dla naszego zdrowia. Znacznie zdrowszą alternatywą dla takich środków mogą się okazać olejki eteryczne, a w szczególności olejek lawendowy lub eukaliptusowy.
Robactwo to jedno zagrożenie. Oprócz nich w naszym domu mogą się pojawić szkodniki. Najczęstszym problemem tego typu okazuje się mysz. W walce z myszami od lat wykorzystywane są sprężynowe pułapki, które rozstawia się w całym domu.
Robactwo oraz szkodniki mogą nam poważnie utrudniać życie. Na szczęście mamy wiele możliwości prowadzenia z nimi skutecznej walki. Czasem wystarczy kilka prostych sztuczek, by skutecznie pozbyć się uciążliwych, nieproszonych gości, którzy upatrzyli sobie nasz dom jako atrakcyjne miejsce bytowania. Pamiętaj aby wszystkie odpadki wrzucić do odpowiedniego kosza na śmieci.

Prosto do Twojego domu z naszego mazgazynu!!!
KNMowa strona internetowa
od 8:00 do 16:00 dzwoń pod 733 888 555