Kuchnie biało-czarne

Obecnie bardzo modne w urządzaniu kuchni są aranżacje wykorzystujące lakierowane meble białe lub czarne. Mogą się one okazać punktem wyjścia do pomysłów na zastosowanie tego stylu w wykończeniu pozostałych części naszego domu. Taka kuchnia może tez zainspirować nas do dalszych odważnych decyzji, na przykład przy wyborze futurystycznych sprzętów do kuchni.

Te odważne barwy jednak nie mogą przytłoczyć całej przestrzeni. Kompozycja musi być bardzo spójna. Do tego, co najważniejsze, musimy czuć się dobrze w tym wnętrzu. To przecież w kuchni spędzamy całkiem sporo czasu. Często też przyjmujemy w niej gości, gdyż jest ona takim swojskim miejscem, w którym można czuć się swobodnie. Tym bardziej w takim momencie musimy czuć, że ta przestrzeń pasuje do nas samych. Jest odzwierciedleniem naszego charakteru. W takiej kuchni, nie chodzi jedynie o sam wygląd, musi ona być harmonijnym połączeniem funkcjonalności, wygody oraz prostej formy.

Często nie możemy się zdecydować czy zrezygnować z użycia niepotrzebnych dekoracji czy może wręcz przeciwnie. W nowoczesnych aranżacjach nie stosuje się zbyt wielu ozdobnych dodatków, czy przeszklonych gablot. Nie jest to potrzebne, gdyż założeniem takiego stylu jest wyłącznie przechowywanie sprzętów kuchennych oraz artykułów spożywczych. Dodatkowe, niepraktyczne przedmioty są tutaj niewskazane. Mogą zaburzać ten nowoczesny klimat jaki chcieliśmy osiągnąć.

Z pewnością biało-czarne aranżacje powinny zostać zamknięte prostymi frontami szafek, które powodują bardzo praktyczne wykorzystanie przestrzeni w całości. Pozwala to na dowolne wkomponowanie różnych potrzebnych w kuchni sprzętów. Wysoki połysk polakierowanych mebli w kontrastowych barwach – białej oraz czarnej oraz nowoczesnymi, nieozdobionymi frontami wprowadza ciekawy minimalizm. Często tego typu nowoczesne meble posiadają ciekawe rozwiązania technologiczne, ułatwiające dodatkowo użytkowanie. Jeżeli więc jesteś zainteresowany modernistycznymi aranżacjami w biało-czarnych barwach, może najwyższy czas zrealizować tą odważną wizję.

Gdzie znaleźć najlepsze meble kuchenne?