Pozycjonowanie czy linki sponsorowane ? co wybrać?

Jak świat światem, a internet internetem, istnieją dwa sposoby by reklamować swoją witrynę w wyszukiwarkach internetowych. Pierwszą jest pozycjonowanie stron www, czyli różne działania, które sprawią, że algorytmy oceniające będą lepiej ?widziały? daną stronę. Drugą są linki sponsorowane, czyli po prostu zapłacenie wyszukiwarkom za to, by umieściły nas wysoko. Którą z tych dwóch metod wybrać? Jednoznacznej odpowiedzi oczywiście nie ma i prawdopodobnie nigdy nie będzie. Nie oznacza to jednak, że nie można się nad tym problemem zastanowić.

3d characters isolated on white background series

3d characters isolated on white background series

Patrząc czysto ?technicznie?, pozycjonowanie stron www wypada w tym porównaniu lepiej. Wszak to wyniki naturalne są w wyszukiwarce najważniejsze, a pozycjonowanie służy właśnie polepszeniu pozycji w tychże. Co więcej, pozycjonowanie stron www to reklama na tyle delikatna, że mało kto zdaje sobie z niej sprawę. A jak wiadomo, najlepszą reklamą jest taka reklama, która na reklamę w ogóle nie wygląda?

Patrząc na ceny lepsze okazuje się? pozycjonowanie stron www. Znowu! Szacuje się, że wybierając pozycjonowanie, koszt pozyskania jednego wejścia na stronę z wyszukiwarki będzie na dłuższą metę nawet o 30% niższy, niż gdyby wybrać linki sponsorowane. Czyżby te ostatnie nie miały w tym pojedynku absolutnie nic do powiedzenia?

frau schild seo Search Engine OptimizationNie do końca. Linki sponsorowane, choć są tylko dodatkiem do wyników naturalnych i choć są droższe niż pozycjonowanie, dają szybszy (bo natychmiastowy) efekt. Z tego względu są świetną formą reklamy, dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą czekać na wielomiesięczne efekty pozycjonowania. Lub dla tych, którzy chcą szybko pozyskać ruch z wyszukiwarek dla nowo powstałej strony ? zanim jeszcze zabiorą się za jej pozycjonowanie. Linki sponsorowane mają więc swoje zastosowanie w konkretnych sytuacjach. Ale liderem rynku reklamy w wyszukiwarkach wciąż pozostaje pozycjonowanie stron www.